اتاق جنگ به اتاق جلسه‌ای می‌گویند که در آن در مورد مدیریت یک پروژه گفتگو می‌شود. این محل جایی راحت است که معمولا در وسط دفتر مدیریت پروژه قرار دارد. در اینجا مدیران پروژه در مورد پیشرفت طرح تا تکمیل پروژه صحبت می‌کنند. جدول‌های زمانی، اسناد بودجه و نمودارها در این اتاق در دسترس هستند. از طرف دیگر، بخشی در راهکار مدیریت پروژه مایکروسافت وجود دارد که «فضای کاری پروژه» نام گرفته است و لیست‌های اطلاعاتی و اسناد پروژه را در خود جای می‌دهد.

     زیرسیستم اتاق جنگ پروژه بر مبنای همین مفهوم و همین سایت شکل گرفته و امکان فوق‌العاده‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این زیرسیستم فضای مناسبی برای همکاری درون تیمی یک پروژه است و به همه ذینفعان پروژه این امکان را می‌دهد تا به اطلاعات مرتبط و لازم دست پیدا کنند. این محصول پرومنتک با بهبود رابط کاربری و ایجاد ابزارهای ساده و قدرتمند به تیم پروژه در پایش و اجرای بهتر کمک می‌کند. کلیه این قابلیت‌ها بر مبنای شیرپوینت و پراجکت سرور است و نیاز به هیچگونه زیرساخت دیگری ندارد.

     زیرسیستم اتاق جنگ پروژه شامل این ماژول‌ها است:

1. دشبورد پروژه

دشبورد پروژه برای نمایش اطلاعات مهم و بروز پروژه در قالب نمودار و جدول طراحی شده است. این ماژول محلی برای نمایش اطلاعات کلیدی از برنامه زمانبندی و لیست‌های اطلاعاتی سایت است. همچنین پیشرفت پروژه در طول زمان توسط نمودارهای مختلف به تصویر در می‌آید.

2. تایمر (روزشمار)

تایمر یک ماژول گرافیکی مرتبط با پیشرفت پروژه است که در قالب یک نمودار دایره‌ای نمایش داده می‌شود. این روزشمار به کاربر امکان مشاهده متغیرهای زمانی را به صورت بخش‌های مجزای رنگی می‌دهد. همچنین این اطلاعات به صورت عددی در جدول زیر نمودار و به فراخور وضعیت‏‌های متفاوت پروژه در طول حیاتش ارائه می‌شود. فیلدهای زمانی تعبیه شده در روزشمار نشاندهنده مدت، تاخیر و تعجیل پروژه هستند.

3. تایم‌لاین (نوار زمان)

تایملاین یک ماژول گرافیکی است که تصاویر و رویدادهای پروژه را بر روی محور زمان نمایش می‌دهد. نوار زمان جهت سهولت آگاهی از وضعیت پیشرفت پروژه در یک نمای تصویری ایجاد شده است. جزئیات مربوط به هر نقطه از زمان قابل تعیین و نمایش است.

4. نمودار پیشرفت پروژه

نمودار پیشرفت پروژه می‌تواند روند پیش رفتن کل پروژه و هزینه شدن منابع مالی در آن را در طول زمان به تصویر بکشد. طراحی نمودار برنامه‌ای به شکلی است که به پیشرفت را به صورت لحظه‌ای از برنامه زمانبندی محاسبه و نمایش می‌دهد.

5. دشبورد تحلیلی پروژه

در این دشبورد کلیه شاخص‌ها، جدول‌ها و نمودارهای مربوط به یک پروژه قرار گرفته است تا عملکرد آن را از ابعاد مختلف بررسی نماید. کلیه محاسبات بر اساس اطلاعات وارد شده در برنامه زمانبندی و سایت پروژه انجام می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ده‌ها قابلیت ماژول‌های این بخش، با ما تماس بگیرید.