پرومنتک  

پرومنتک (ProManTech) مخفف فناوری‌های مدیریت پروژه و معادل انگلیسی آن Project Management Technologies است. این برند تازه تاسیس در دو حوزه ی مشاوره مدیریت و انفورماتیک فعالیت می کند. در واقع تیم تشکیل دهنده این برند به همین دو گروه تقسیم می شوند. گروه اول وظیفه‌ی تحلیل، مشاوره، اصلاح، بهبود، آموزش و عملیاتی سازی سیستم های مدیریتی را دارند. وظیفه ی گروه دوم این است که بستر نرم افزاری لازم برای این سیستم های مدیریتی و کنترلی را فراهم کنند. فعالیت این گروه در بخش تحلیل، استقرار و توسعه نرم افزاری است. با تجمیع و در هم تنیدن فعالیت ها و مسئولیت های این دو گروه تیمی تشکیل می شود که می تواند سیستم های اطلاعاتی سازمانی را به کمک ابزارهای نرم افزاری در شرکت ها و سازمان ها پیاده سازی کند.

چشم‌انداز  

تبدیل شدن به یکی از امین‌ترین مشاوران مدیریتی / مجریان نرم‌افزاری پیشتاز ملی با دانش جهانی و در کلاس بین المللی و توسعه در فراتر از مرزهای کشور

ماموریت 

فعالیت‌های پرومنتک در جهت رفع نیاز سطح مدیریت برای پایش علمی و اصولی با استفاده از ابزارهای روز دنیا و توسط تیم مجرب و متخصص و ارائه خدمات با کیفیتی که در نوع خود بهترین و قیمت آن در حد قابل رقابتی حفظ می شود. پرومنتک با نگاه به جمع جبری کیفیت تحویلی و هزینه ی ایجاد شده، ادعا می کند که در نوع خود از بهترین های بازار داخلی است و برای نیل به این سطح کاری دارایی‌های خود از جمله مدیریت حرفه ای، عملکرد بالا، همکاری عالی تیمی و فضای همکارانه و دوستانه به کار گرفته شده است. راهبرد اصلی شرکت برای رسیدن به چشم انداز تعیین شده این است که از بهینه ترین فناوری های نرم افزاری برای ارائه خدمات استفاده شود، فلسفه ای که در پس این تیم وجود دارد اینست که در ارائه ی خدماتی نوین به نهاده ای غیر قابل کپی شدن برسد.

تاریخچه تاسیس  

تیم اعضای مؤسس شرکت متشکل از دو گروه فارغ التحصیلان رشته ی مهندسی صنایع و رشته ی مهندسی نرم افزار از دانشگاههای برتر کشور است. افزون بر آن اینکه هر یک از اعضای این تیم، تحصیلات تکمیلی و تجربیات کاری خود را در زیررشته های متنوع، صنایع گوناگون و متناسب با نیاز روز بازار توسعه داده است. به همین دلیل کمترین همپوشانی تخصصی در بین مهارتها و توانمندیهای اعضا دیده میشود. ضمن اینکه رویکرد کلی شرکت، بکارگیری خرد جمعی در تصمیم گیریهای کلان با تکیه بر دانش تخصصی و احترام نهادن به تفکیک مسئولیت مدیران ارشد است. اعضای این تیم که بعد از سالها آشنایی و همکاری در پروژه‏های کوچک و متوسط بالاخره در سال 1390، فرصت را مغتنم شمرده و دست شراکت در دستان معتمد یکدیگر گذاشتند، هرگز ادعای بی نقص بودن نداشته و به هیچ وجه خود را افرادی کامل و آرمانی تلقی نمیکنند. گرچه آنچه ترکیب آنها را منحصر به فرد و ارزش آفرین می کند، روحیه ی یادگیری و همدلی، مهارتهای کار تیمی و سازماندهی، و دانش تخصصی و به روز است.